Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

 Gelişen Web dünyası ile beraber aynı oranda E- Shopping'de (Elektronik Alışveriş) gelişmektedir. İlk başlarda sınırlı sayıda ve sınırlı kategoride satışların yaşandığı web dünyasında, çeşitli mağazaların ve ürün kategorilerinin artması ile berber tıpkı şehir pazarlarına benzer birçok satıcının web dünyasına yayıldığını biliyoruz. Fakat dijital dünyanın genişliği ve her kullanıcının erişebilirliğini düşürsek potansiyel müşteriyi e- mağazaya çekmek hayli masraflı bir reklam bütçesi çıkaracaktır.

 Pazaryerleri ise dijital ortamda alıcı ve satıcıyı bir araya getiren E - Commerce şirketlerine ait yazılımlardır. (Örn: Trendyol , Hepsiburada, Gittigidiyor, N11)

 Farklı kategori, çeşit ve fiyatlarla sürekli değişen butik ya da büyük mağazaların Pazaryeri aracılığı ile alıcıya istediğine yakın olan tüm ürünleri sunarak hem alıcının hem de satıcının kârını %300'e katlıyor. Birden çok Pazaryerinde satış yapan firmalar, her bir pazaryerindeki ürünlerin siparişi, satışı, kargo ve fatura bilgileri gibi verilerin kaybolmamasını sağlamak için Pazaryeri Entegrasyonlarını kullanırlar.

 Bazı firmalar ise pazaryerlerindeki kitleye ulaşabilmek yerine sadece kendi web siteleri üzerinden satış yaptıklarında çok küçük bir kitleye hitap etmek zorunda kalır. Oysa ki Pazaryerinin çoğunda komisyon indirimleri ile beraber sepet indirimleri tanımlanarak ürün fiyatının çok daha altında fiyatlar ile rakiplerin önüne geçilerek çıkan kargo sayısı iki ya da üç katına yükselmektedir. Takip edildiği müddetçe birden çok avantajının varolduğu görülecektir. Yeni yazılarımda ise bazı pazaryerinden bahsedeğim. Genel olarak baktığımızda önde gelen Pazaryerleri müşterilerinin güvenliği ve ürün çeşitliliği ile kullanıcılarına daha fazla fiyat ve seçenek sunarak daha kaliteli alışveriş imkanını sağlıyor.

 Sonuç olarak kendini pazaryerlerinde bulan satıcılar Pazaryeri Entegrasyonu ile firmalarının ürün satışlarındaki birçok aşamayı dijitalleştirerek hata payını en azına indirir.. Bu aşamalardan bazıları;
Kargo fişi yazdırma,
Stok takibi yapma,
Sipariş ve ödeme alma gibi işlemlerdir.


Bütün işlemler dijital ortamda yapılırken, farklı pazaryerlerindeki mağazalar arası veri akışı otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylece oldukça önemli olan sayısız işlem tek bir noktadan yapılabilir. Siz de en yeni fikirleriniz ile güzel kazançlar elde edip markanızı duyurma fırsatına sahip olabilirsiniz, yapmanız gereken sadece herhangi bir Pazayerinde başvurunuzu yapmak..:)

Destek ya da yardım için mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.