PAZARİKS NEDİR?

Gelişen çağa uyduracağımız ayak ile tutunacağız. Dijital dünyada bir evlat edinerek.

PAZARİKS NEDİR?
PAZARİKS NEDİR?

Pazarik Nedir?

Pazariks E-Ticaret tabanlı ya da Blog gibi her türlü siteyi oluşturmada bize yardımcı olan bir kuruluştur. 

Her gün karşımıza çıkan yeni fikirler, uygulamalar ve sitelere şahit oluyoruz. Arka yüzleri olan panellerden çok ön yüzleri ile iletişimde olduğumuz için belkide bize göre internet dediğimiz; sosyal medya ve store uygulamalarından ibaret kalıyor. Fakat içine girdikçe karşılaştığımız sistemlemlere hala bende şaşırıyorum. "- aa ben bunu düşünmüştüm." dediklerimiz gün geçtikçe çoğalıyor. Arka panelde ise sadece farklı tabanlı siteler Draemviewer ile kurulmadığı gibi, işleyişleri de minik bir çocuğun büyümesi kadar zaman alan bir süreçtir. Nasıl ki çocuğumuza yemek veriyorsak büyümesi için ihtiyacı olan modülleri de sitemize ekleyerek onu daha da büyüterek bilgileri işlemesine olanak sağlıyoruz. 

Sitemizin büyümesi için bununla da yetinmiyoruz. Vereceğimiz reklamlar ile uygun kitleye ulaştıktan sonra kuruluş amacımızı gerçekleştirmeye başlıyoruz. Eğer bir mağaza iseniz var olan pazaryerlerinden az çok haberdarsınızdır. Bununla beraber ürün komisyonları ve avantaj & dezavantajdan da haberdarsınızdır. Bunun yerine ünlü sosyal mecralarda açacağınız hesaplar ile sitenizin senkronizasyonu sağlandıktan sonra ödeyeceğiniz komisyonlar da sizin hesabınızda kalır. Elbette bazı pazaryerleri reklamları ile olsun ya da yurt dışı ticareti ile ilgili kolaylıkları sağlayacaktır fakat koca bir dijital dünyada kaybolmuş bir mağaza olmaktansa yatırım yapacağınız reklam ile hem markanızı hem de belli bir alanda pierinizi kazanmış olursunuz. 

Pazariks ise ;

Markanız ya da Adınıza oluşturacağı arayüzler ile daha özgün tasarımlara sahip olacaksınız. Amaçlarınız ve gereksinimleriniz konusunda eksiklileriniz ve yapmanız gerekenleri sizle paylaşacak ki diğer E-ticaret siteleri aksine sadece satış yapma amaçlı bir site olmadığı için kaliteyi hissedeceğinize eminim. Bunlar dışında SEO yapılandırmaları ile size uygun verilecek reklamlar ile müşteri kitlenize en yakın zamanda ulaşıp satışlarınıza başlayabileceksiniz. En can alıcı noktası ise isterseniz site yönetimini ele almak ya da işleyişi hakkında sizi bilgilendirmesi diye düşünüyorum. Bu özelliği ile hiçbir şey bilmeseniz bile kendi sitenizi yönetebilecek kadar bilgiye sahip olarak dönüyorsunuz evinize ve çocuğunuz olan siteyi büyütmeye başlıyorsunuz :)